TESLİMAT KOŞULLARI

Tüm ürünler siparişiniz alındıktan sonra kargoya teslim edilme süreci 1-3 iş günüdür.

İADE KOŞULLARI

1-İade edilecek paketin içine mutlaka faturanızı da koymalısınız. İade edilecek ürünün paketi hasar görmemiş, kullanılmamış olması gerekmektedir.

2- İade edilecek ürünün kutusunun açılmış, su ile temas etmiş olması veya kullanılmış olması ya da kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması vb. durumlarda ilgili ürünü tarafınıza geri gönderme hakkımız saklıdır. Bu durumlarda tarafınıza herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

3- İade etmek istediğiniz ürünü tüm aksesuarları, faturası, garanti belgesi, kullanım kılavuzu vb. belgelerin tamamı ile birlikte eksiksiz biçimde orijinal kutusu ve faturası ile birlikte tarafımıza göndermelisiniz.

4-Sözleşme konusu mal/hizmet teslim alınmadan önce muayene edilmelidir; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim alınmamalıdır. Alıcının teslim aldığı mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, alıcıya aittir. 14 gün içinde ücretsiz iade hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır, ürün Alıcıya teslim edildiği gibi sağlam olmalıdır ve fatura iade edilmelidir.

5-24 Kasım 2014  tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği uyarınca aşağıdaki hallerde ücretsiz iade hakkınızı kullanamazsınız:

  1. a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
  2. b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
  3. c) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  4. d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
  5. e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
  6. f) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.
  7. g) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.